MINŐSÉGI VETŐMAGOK SZÉLES VÁLASZTÉKA!

Kérdése van? Hívjon minket! +36-20-239-4450

C-KOMPLEX, UNIVERZÁL A (600 LITER) CUKORRÉPA, BURGONYA, PAPRIKA, PARADICSOM, UBORKA, DINNYE, TÖK, SZŐLŐ, GYÜMÖLCSÜLTETVÉNYEK
C-KOMPLEX, UNIVERZÁL A (600 LITER) CUKORRÉPA, BURGONYA, PAPRIKA, PARADICSOM, UBORKA, DINNYE, TÖK, SZŐLŐ, GYÜMÖLCSÜLTETVÉNYEK
723 900 Ft

C-KOMPLEX, UNIVERZÁL A (600 LITER) CUKORRÉPA, BURGONYA, PAPRIKA, PARADICSOM, UBORKA, DINNYE, TÖK, SZŐLŐ, GYÜMÖLCSÜLTETVÉNYEK

Nettó ár: 950 Ft/ liter
Kiszerelés: 600 liter
723 900 Ft
Részletek
VI. Cukorrépa

Az elmúlt évek tapasztalatai azt mutatják, hogy csupán a C-komplex növénykondicionáló szer megfelelő alkalmazásával is eredményesen lehet védekezni a cukorrépa valamennyi veszélyes gombakártevője ellen, jelentősen csökkennek az élettani betegségek okozta károk, ugyanakkor kisebb műtrágya adagok felhasználásával növekvő cukorhozamot lehet elérni.

A cukorrépa talajának fertőtlenítésére, a kezdeti fejlődés gyorsítására, a gyökérképződés elősegítésére starterként 10 l/ha dózis kijuttatását javasoljuk, folyékony talajfertőtlenítő adapter alkalmazásával.
Rovarirtó talajfertőtlenítő szerekkel együtt kijuttatható.
A szer lombra történő első kijuttatását a betegségek első fellépésének időpontjától – június közepétől – javasoljuk elvégezni. Az alkalmas időpont kiválasztásánál figyelembe kell venni a tényleges fertőzési veszélyt, továbbá azt, hogy a szer hatóanyagai növényvédelmi szempontból kontakt és felszívódó hatásúak is, növénytáplálás okán viszont célszerű a teljes levélborítottság állapotának megközelítése.
Javasolt adagja a tápanyag-ellátottság és a veszélyeztetettség függvényében 10 l/ha. A cukorrépa tápanyag-igényei figyelembe vételével ajánlatos a permetlébe 4-6 kg/ha N hatóanyagot keverni.

A második permetezést öntözéses termesztés, vagy csapadékos időjárás esetén július közepétől javasoljuk elvégezni ugyancsak 10 l/ha adaggal.
Csapadékos időjárás, vagy öntözés esetén N kiegészítést nem kell adni, aszályos idő esetén (száraz termesztésben) viszont ezzel a permetezéssel együtt is jó hatású az 5-10 kg/ha N hatóanyag adagolása.
Az egyes kezeléseket célszerűen összeköthetjük más növényvédelmi munkákkal (pl. levéltetű elleni védekezés).
A C-komplex 25-30 l/ha-os együttes kijuttatásával szükségtelenné válik más gombaölő szerek, valamint más mikroelemek (bór, magnézium) kijuttatása, ugyanakkor a vetés előtt kijuttatott N műtrágyák adagját 35-40 kg/ha N hatóanyaggal csökkenthetjük. Erős lisztharmat fertőzés esetén olcsó kén-tartalmú szerek együttes kijuttatása megfelelő eredményt hoz.

VII. Burgonya

A burgonyatermesztés jelentős költségtényezője az Alternaria és a Burgonyavész elleni védekezés. Az egészséges burgonya nem csak többet terem, de jobban eltartható is, emellett beltartalma jótékonyan befolyásolja felhasználhatóságát is.
Több éves üzemi tapasztalatok alapján a C-komplex kiválóan alkalmas arra, hogy élettani hatásként növelje a hozamot, kedvezően befolyásolja a gumók beltartalmát.
Figyelemmel arra, hogy a szer nem csak növénykondicionáló, de gombaölő hatású szer is, felhasználását ennek megfelelően kell alakítani.

Az első állománykezelést a növény 10-15 cm-es magasságánál kell elvégezni, hektáronként 7-8 literes dózissal.
A következő kezeléseket a fertőzési veszély függvényében 2-3 hetenként kell végrehajtani 8-10 l/ha dózissal.
A gumók minőségjavítását és a hozamnövekedést a teljes virágzásában kijuttatott szerrel érhetjük el.
A második kezeléstől kezdve a növényvédelmi célnak megfelelően kell az egyes permetezések közti időt meghatározni.
3, vagy 4 permetezés alkalmával adagolt 5-10 kg N hatóanyag (oldatban) növeli a hozamot anélkül, hogy rontaná s gumók beltartalmát, vagy tárolhatóságát.
A teljes siker érdekében 40-50 l/ha szert kell felhasználni összesen.

X. Paprika, paradicsom

A paprika- és paradicsomtermesztés eredményessége nagymértékben függ attól, hogy növényeinket milyen mértékben és milyen költséggel tudjuk megóvni a különböző betegségektől. A paprika palántadőlése, alternáriás-, szeptóriás levélfoltossága, baktériumos betegségei, a paradicsom palántadőlése, alternáriás betegsége, a paradicsomvész, a baktériumos betegségek ellen a tenyészidő alatt folyamatosan kell védekezni.
A speciálisan kevert C-komplexek vegyi összetétele lehetővé teszi más gombaölő szerek használata nélkül is egészséges növényállomány és több, jó minőségű termés előállítását.
A palántanevelésnél a magok elvetése előtt 8-9 nappal a talajt C-komplex 5 %-os oldatával kell belocsolni négyzetméterenként 0,05 liter oldat felhasználásával.
Ezt követően a palánták kiültetése előtt 10-12 nappal 1 %-os oldattal permetezzük a palántákat, ügyelve arra, hogy a növények levelei szárazak legyenek. Ezt a permetezést 6-8 nap múlva megismételjük. Így kiültetésre erős, jó közérzetű, egészséges palántákat nyerünk. A rovarkártevők (levéltetű, tripszek, atkák) elleni védekezést a C-komplexek egy menetben végezhetjük.
A helyrevetett kultúrákban célszerű az első kezelést 4-6 lombleveles korban hektáronként 8 l C-komplex adaggal elvégezni.

A szántóföldi (vagy házikerti) kezeléseket az első virágok megjelenésekor ajánlott elvégezni 8 l/ha szer felhasználásával. Ezt követően kéthetenként 8-10 l szert (házikertben 2-4%) kell kijuttatni.
Javasolt a szert az egyes szedések után azonnal kijuttatni. Ugyancsak javasolt jégverés, vagy egyéb eredetű tömeges mechanikai sérülés után használni.

A termés szedése előtt 7 napon belül permetezni tilos!


A szer használata fűszerpaprikánál elősegíti a színanyagok képződését. A paradicsomot, zöldpaprikát ízletesebbé teszi.


XI. Uborka, dinnye, tök

Az uborka termesztéstechnológiája az elmúlt két évtizedben jelentősen megváltozott. Előtérbe került a kordonos művelés, amely igen intenzív kezelést igényel.
A támrendszer stabilitása, a korszerű öntözőberendezések helyhez kötöttsége miatt monokultúrás termelés terjedt el, ez azonban igen komoly fertőzési veszélyt is jelent, függetlenül attól, hogy a nemesítők ellenálló fajták kitenyésztésére törekednek. Emellett ezeken a területeken az egyoldalú tápanyag felhasználás hiánybetegségek kialakulásához vezet.
A monokultúrás területek növényvédelme és tápanyag-utánpótlása – hagyományos módon – egyre drágább. Emiatt egyre nagyobb területeken használják a P-M-Uborka készítményünket hagyományos, kordonos uborkában, dinnye és tök ültetvények kezelésére.
Mind a palántanevelésben, mind a helyrevetett növények kezelésében talajfertőtlenítő szerként használhatják fel a C-komplex 5 %-os oldatát a magvetéssel egy időben, vagy azt megelőzően.
A vegetációs időszakban a kezeléseket 4-6 lombleveles korban kell elkezdeni a C-komplex 2-3 %-os oldatával. A kezeléseket az első virágok megjelenésétől 8-10 naponként folyamatosan lehet végezni, fokozatosan növelve a permetezőszer töménységét 4 %-ig.
A permetezéseket úgy kell időzíteni, hogy azok a mechanikai sérüléseket okozó beavatkozások (szedés, befűzés, kacsozás, stb.) után kerüljenek elvégzésre.
Figyelemmel arra, hogy a C-komplex készítmények jelentős mennyiségű tápanyagot is tartalmaznak, szükségtelenné válik különböző lombtrágyák használata.
Növényvédő hatásuk miatt általában nem kell gomba- és baktériumölő szereket használni.

XII. Szőlő

A szőlőtermesztés sikerét nagymértékben befolyásolják a termőhely adottságai (talaj, éghajlat), a harmonikus tápanyag-ellátás, az okszerű növényvédelem. Ezek közül a tényezők közül a gazda által befolyásolható a tápanyag-ellátás és a növényvédelem. Mindkettő igen jelentős költségtényező is, ezért nem közömbös, hogy a termelés során milyen anyagokat, milyen mennyiségben, milyen hatékonysággal használunk fel.
A C-komplex készítményekkel végzett kísérletek, majd az ezt követő üzemi tapasztalatok alapján állíthatjuk, hogy ezek a készítmények megbízható eredményt hoznak mind a tápanyag-gazdálkodásban, mind a
növényvédelemben úgy, hogy igen jelentősen csökkentik a kemikáliák költségeit (15-20 %).egyszersmind javítják a termésminőséget (1,5-2 % cukor, jobb szín- és ízanyagok), növelik az ültetvény élettartamát.


Ültetvénytelepítésnél eredményesen alkalmazhatjuk a C-komplexet, mely elősegíti a gyökérképződést, fokozza a kezdeti fejlődést. Adagját a telepítési mód és a talajösszetétel függvényében 30-50 l/ha határok között kell megállapítani.
Állománykezelésnél mind az élettani, mind a növényvédelmi hatást figyelembe kell venni. Rendszeres alkalmazásával nélkülözhető a lombtrágyák, illetve a peronoszpóra elleni növényvédő szerek használata. Egyidejűleg a permetezések számát is csökkenteni lehet – a fertőzési nyomás figyelembe vételével – 4-6 alkalomra. Állománykezeléseknél használjuk 6-12 l/ha /1-3 %) dózisban úgy, hogy az első permetezésnél a kisebb adagot használjuk, majd ezt fokozatosan növeljük.

Az első kezelést mindenképpen időben – a hajtások 15-20 cm-es állapotában kell elvégezni. Ezt követően 15-20 naponként lehet – szükség szerint kell – ismételni.
A gombabetegségek elleni védekezés szempontjából igen fontos a szüret utáni lombkezelés, mely egyben a vesszők és rügyek télállósága szempontjából is előnyös.
Átlagos körülmények között hektáronként 45-50 l szer felhasználása szükséges.


XIII. Gyümölcsültetvények

Mind a nagyüzemi, mind a házikerti gyümölcstermesztésben állandó feladatokat jelent a különböző gombabetegségek elleni védekezés és a növények mikroelemekkel való ellátása.
Mind a védekezés, mind a tápanyag-ellátás viszonylag egyszerűen oldható meg a tiszta telepítésű árutermelő gyümölcsösökben, míg ez a házikertekben sokkal bonyolultabb, hiszen itt a gyümölcstermő fák, cserjék a legváltozatosabb összetételben fordulnak elő, sok esetben teljesen rendszertelen társítással, esetenként alá-, vagy közé telepített zöldnövényekkel.
A növényvédő szerek és lombtrágyák széles választéka áll rendelkezésre, de kevés olyan szerrel találkoztunk, mely eredményesen alkalmazható növényvédő szerként, egyszersmind növénykondicionálóként fokozzák a növények ellenálló-képességét, nemcsak a gomba- és baktériumfertőzésekkel szemben, hanem növelik a szárazságtűrést, a vesszők, rügyek fagyállóságát, elősegítik más tápanyagok felvételét (foszfor, vas, stb.), elősegítik a cukorképződést (a gyümölcs ízletesebb, színesebb lesz), táplálják a növényt (nitrogén, kálium, réz, cink, magnézium, bór).
A C-komplexek nem csak kielégítik az igényeket, de természetes összetételüknél fogva nem szennyezik a környezetet, nem tartalmaznak lebontandó mérgeket.
Rendszeres, szakszerű használatukkal igen jelentősen csökkenthetjük mind az árutermelő, mind a házikerti gyümölcstermelés növényvédelmi költségeit.
A baktériumos és gombás megbetegedések elleni védekezés legfontosabb művelete a lemosó permetezés. Több éves tapasztalat alapján megállapítható, hogy lemosó a vegetációs időszak fertőzési veszélyeit igen jelentősen csökkenthetjük azzal, hogy ősszel – lombhullás előtt . illetve tavasszal - metszés után – egyaránt elvégezzük a lemosó permetezést. Ezt valamennyi gyümölcsfajtánál korlátozás nélkül megtehetjük.
Lemosáshoz mind ősszel, mind tavasszal a C-komplex 3-5 %-os oldatát használjuk oly módon, hogy ősszel a lombozatot 3-4 %-os töménységű permetlével, magas nyomáson permetezzük. Tiszta ültetvényekben 12-15 l/ha szert kell kijuttatni. Ügyelni kell arra, hogy a szer olajos szerekkel (Nevikén, Agrol Plus, stb.) nem keverhető!
Tavaszi lemosásnál a fás részeket lemosásszerűen permetezzük 4-5 %-os töménységben. A hektáronkénti adag ez esetben 15-20 liter.
A lemosó permetezések kontakt hatásaként közvetlenül pusztítják a gombák áttelelő képleteit. Az őszi permetezés hatására nő a hajtások, vesszők, rügyek télállósága, míg a tavaszi permetezés véd a spóraintervenció ellen, ugyanakkor javítja a virágok megtermékenyülését.
A C-komplexekkel védekezhetünk:
- almatermésűek: monília, varasodás, tűzelhalás kórokozói
- cseresznye, meggy: blumellás levélfoltosság, monília, gutaütés kórokozói, leukosztómás ágelhalás
- dió: baktériumos levél-és gyümölcsfoltosság, gnomóniás betegségee
- kajszibarack: monília, gutaütés, gnomóniás levélfoltosság, kajszirozsda, sztigmás levéllyukacsosodás
- körte: monília, mikroszferellás levélfoltosság, varasodás, körterozsda, tűzelhalás kórokozói
- őszibarack: monília, pszeudomónászos elhalás, sztigmás levéllyukacsosodás, tafrinás levélsodródés
- málna: didimellás vesszőfoltosság, elzinoés vessző- és levélfoltosság
- szilvafélék: polisztigmás levélfoltosság, monília ellen.

A vegetációs időszak javasolt kezelései:
A javasolt dózis az első permetezésnél 2 %. Illetve hektáronként 8-10 liter, ezt követően általában 3 hetenként ismételjük a permetezést úgy, hogy a töménységet 0,5-0,5 %-kal - hektáronként 1-1 literrel - növeljük. Az utolsó permetezést a gyümölcs szedése lőtt 15-20 nappal be lehet fejezni.

A bogyós gyümölcsösök (ribizl, köszméte, málna) kezelését a vegetációs időszak során 2-3 alkalommal végezzükl 2-3 %-os töménységben – hektáronként 8-12 liter szer adagolásával – úgy, hogy az utolsó permetezést a gyümölcsök szedése előtt 8-10 nappal fejezzük be.

A csonthéjas gyümölcsfajok monília, tafrinás levélfodrosodása ellen a vegetációs időszakban is alkalmazható. Ez esetben 10 l/ha-os dózissal, piros illetve fehérbimbós állapotban (házikertben 1 %), ezt követően szükség szerint 1-2 alkalommal az esti órákban permetezzünk.
Különösen ügyelni kell arra, hogy a permetlé ne folyjék meg!

Valamennyi gyümölcsfajnál eredményesen védekezhetünk a monília fertőzés ellen a virágzás kezdetén végzett permetezéssel, melynek dózisa 8-10 l/ha, ill. 1 %.
Ugyancsak eredményesen védekezhetünk az őszibarack tafrinás levélfodrosodása ellen, ha tél végén ( +2-5 C hőmérsékletnél) elvégezzük a lemosó permetezést. Ezt követően pedig a virágzás kezdetén permetezünk a moníliánál leírtak szerint.

Csonthéjasok lombpermetezését a vegetációban ajánlatos 1,5-2 %-os – 8-10 l/ha – oldattal 2-3 alkalommal elvégezni.
A permetezésnél ügyelni kell a jó porlasztásra, illetve arra, hogy a permetlé ne folyjék meg., ezért a lehető legkisebb vízmennyiséggel kell a szert kijuttatni.

Ültetvény telepítésnél gyökérfertőtlenítésre, a gyökérképződés elősegítésére, a harmonikus tápanyag-ellátás biztosítására eredményesen alkalmazhatjuk az ültetéssel egyidejűleg kijuttatott C-komplexet. Adagját az ültetési mód, a felhasznált öntözővíz mennyisége, illetve a talaj összetétele alapján kell meghatározni.






XIV. Egyéb növénykultúrák

Egyéb növénykultúrákban is jó eredményeket értünk el a különböző P-M készítmények használatával. Ezekre vonatkozó technológiai javaslatainkat konkrét igények jelentkezése esetén adjuk meg.
Adatok
Nettó egységár
950 Ft/ liter
Cikkszám
280