MINŐSÉGI VETŐMAGOK SZÉLES VÁLASZTÉKA!

Kérdése van? Hívjon minket! +36-20-239-4450

C-KOMPLEX, KERESZTVIRÁGÚAK, PILLANGÓSAK (1000 LITER)
C-KOMPLEX, KERESZTVIRÁGÚAK, PILLANGÓSAK (1000 LITER)
1 206 500 Ft

C-KOMPLEX, KERESZTVIRÁGÚAK, PILLANGÓSAK (1000 LITER)

Nettó ár: 950 Ft/ liter
Kiszerelés: 1000 liter
1 206 500 Ft
Részletek
IV. Repce, mustár, retek

Az őszi vetésű repcefélék „átteleltetése” okozza a legtöbb gondot. Amennyiben optimális időben, optimális körülmények között sikerült a magot elvetni, úgy attól kell tartani, hogy a növények túlfejlődnek, hó nélkül kemény hidegben, vagy hótakaró alatt „kipállnak”. E problémák megoldására javasoljuk a C-komplex használatát a növények kezelésére 7-8 l/ha dózis felhasználásával. A kijuttatást akkor kell elvégezni, amikor a növények a talajt már 80-90 %-ban borítják. Nem szabad kockáztatni azt, hogy a növények túlfejlődjenek.
Az őszi repcefélék kora tavaszi kezelését - 8 l/ha dózissal - akkor kell elvégezni, amikor a vegetáció újra indul. Ezt a kezelést célszerűen össze lehet kapcsolni a folyékony nitrogén fejtrágya adagolással.
Ugyanezt a kezelést alkalmazhatjuk a tavaszi vetésű keresztesvirágú (repce, mustár, retek, stb.) növényeknél a talajborítottság 80-90 %-os állapotában.
Valamennyi e családba tartozó növénynél a termékenyülési viszonyok javítására, a gombabetegségek elleni védelemre a virágzás kezdetén 8-10 l/ha C-komplex alkalmazásával jelentősen növelhetjük a termés mennyiségét és minőségét.
A C-komplex szükségtelenné teszi regulátorok és egyéb mikroelem (bór) trágyák alkalmazását.


A második kezelés hektáronkénti adagja 10 liter, melyet a virágzás kezdetén kell kijttatni.


V. Borsó

A borsótermesztés sikere nagymértékben függ a gombabetegségek elleni védekezés eredményességétől, valamint a tápanyag-ellátottságtól. Bármilyen célra termeljük a borsót, fontos követelmény a magas hozam, az igényeknek megfelelő beltartalom, a fajtára jellemző szín, a gépi betakaríthatóság. E célok eléréséhez nyújt komoly segítséget a C-komplex használata.
Több éves nagyüzemi tapasztalat igazolja, hogy a szer alkalmazásával:

- egyéb gombaölő szerek felhasználása nélkül lehet védekezni a borsó levél- , szár- és hüvelyfoltosság, a peronoszpóra ellen.

- élettani hatásai következtében elősegíti a klorofillképződést, szilárdítja a szárat, növeli a szárazságtűrést, elősegíti a terméskötődést, javítja a mag cukor-(keményítő) és fehérjetartalmát, biztosítja a fajtára jellemző egyöntetű színt.

A növénykondicionáló szer első kijuttatását az első bimbószint megjelenését követően 8 l/ha dózissal kell elvégezni. A negyedik bimbószint megjelenéséig a kezelést be kell fejezni.
A második kezelés hektáronkénti adagja 10 liter, melyet a betakarítás szempontjából mérvadó virágok megtermékenyülését követően kell kijuttatni.
A harmadik kezelést száraz borsó (vetőmag, takarmány) előállításánál a hüvelyek kifejlődésének befejeződése idején kell elvégezni 10 l/ha-os dózissal.

Csapadékos időjárás, vagy öntözés hatására bekövetkező intenzív gomba- és baktérium fertőzés esetén gyakoribb kezelést javasolunk esetleg más összetételű keverékkel.

A három kezeléssel szükségtelenné válik más réz-tartalmú, vagy réz-pótló szerek használata, 15-20 %-kal növekszik a hozam, egyenletes lesz a minőség.
Csapadékot, vagy öntözést követően a permetezéssel 1-2 napot várni kell, hogy a viaszréteg újra kialakuljon.

VIII. Lucerna, herefélék

Az évelő pillangós virágú takarmánynövények termesztésében kettős céllal használhatók a C-komplex készítmények. Takarmány céljára termelt növények esetében a fehérje és karotin tartalom növelése érdekében kora tavasszal – gyomirtással egyidejűleg - , vagy a növények 5-8 cm-es fejlettségénél 10 l/ha dózis kijuttatásával 2-3 %-kal (szárazanyagban) növelhetjük a növedék emészthető fehérjetartalmát, ugyanilyen arányban nő – 20-30 mg/kg sz.a. - a karotin tartalom is.
Öntözéses termelés esetén a kezelést növedékenként érdemes elvégezni, míg száraz termelésnél egyszeri ismétlés is hatékony az egész vegetáció folyamán.

Magtermelés céljára hasznosított növények kezelését a virágzás kezdetekor kell elvégezni 10 l/ha dózis kijuttatásával. Aszályos időjárás esetén a kezelést teljes virágzásban érdemes megismételni. A kezelés hatására 20-30 %-os magtermés növekedés érhető el.

Új telepítésű lucernánál, száraz körülmények között hasznos az állomány 8-10 cm-es fejlettségi állapotában végzett kezelés. 8 l/ha adaggal.
A fent leírt kezelések lucerna, vörös here, bíborhere, fehér here, stb. kultúrákban igen jó eredményt adtak különböző adottságok között.




IX. Bab

A bab termesztése többcélú lehet, így a különböző termelési céloknak megfelelően különböző termesztési technológiák hozhatnak jó eredményt. Készítményeink jó eredménnyel vizsgáztak a

- zöldbab,
- fejteni való bab,
- száraz bab termelésében egyaránt.

A készítmény felhasználását minden termelési célnál úgy javasoljuk, hogy hektáronként 8-10 liter C-komplexet a növényállomány 4-6 lombleveles állapotában kell kijuttatni.
A következő (második) kezelést az első virágbimbók megjelenésekor javasoljuk, ugyancsak 8-10 l/ha adaggal.
A harmadik kezelés időpontja a betakarítható termés szempontjából meghatározó virágok megjelenése, ugyancsak 8-10 l/ha dózissal.
Amennyiben a termesztési körülmények az átlagtól eltérnek, úgy mindenképpen ki kell kérni szaktanácsadónk véleményét.
A C-komplexek használatával szükségtelenné válik a nagyon drága baktérium- és gombaölő szerek használata.
Adatok
Nettó egységár
950 Ft/ liter
Cikkszám
278